před masáží

Masáž je příjemná a relaxační záležitost, nemusíte se ničeho obávat.

Na masáž si s sebou nemusíte kromě peněz brát opravdu nic, o vše bude postaráno.

Před masáží:

  • Na masáž, prosím, přijďte minimálně 5 minut před dohodnutým časem. Vyhnete se tak krácení času vaší terapie. (příprava na masáž, diagnostika potíží...)

  • Pokud máte možnost, osprchujte se teplou vodou. Prokrvíte tělo, uvolníte se a připravíte na masáž. Masážní oleje a krémy se tak lépe vstřebají a účinek masáže se zvýší. Také z hygienického hlediska bude masáž pro všechny zúčastněné příjemná.

  • Alespoň hodinu před masáží nejezte, na druhou stranu také není dobré, pokud Vám při masáži "kručí v břiše". Dejte si například ovoce nebo müsli tyčinku.

  • Odložte řetízky, prstýnky, hodinky, sepněte dlouhé vlasy.

  • V případě alergie nebo přecitlivělosti na nějakou látku,  mi to prosím sdělte.

  • Pokud chcete, abych se více zaměřila na určitou část těla, tak mi to před masáží sdělte.

DŮLEŽITÉ

Upozorněte mě, prosím, hned v úvodu setkání, že máte momentálně nebo trvale určitá tělesná funkční omezení, na která je třeba během masáže nebo terapie brát ohled a přizpůsobit jim výběr vhodného druhu nebo provedení služby.

Po masáži

  • Po masáži je doporučeno zvýšit příjem tekutin (nejlépe čistá voda), vyhnout se kofeinovým nápojům, alkoholu a těžkým jídlům. Vaše tělo bude mít dost práce s toxiny vyplavenými ze slavů, tak mu trošku pomozte :)
  • Pokud to jde, naplánujte si po masáži volnější režim. Je možné, že se budete cítit ospalý. V takovém případě je vhodné jít spát a nechat své tělo dále regenerovat ve spánku. Po masáži mají někteří lidé pocity zvýšené únavy. Je to z toho důvodu, že svaly pracovaly způsobem, na který nejsou v běžném životě zvyklé. Pokud se takové pocity dostaví, nejedná se o nic nezvyklého. S pravidelnou návštěvou masáží tyto projevy zcela zmizí. Tělesná únava nepřetrvává příliš dlouho a zpravidla mizí druhý den po masáži.


DŮLEŽITÉ prosím čtěte

Kontraindikace masáží - rozumíme tím stav, kdy buď nelze provádět masáž vůbec, nebo nelze provádět masáž určitých částí těla.

Tyto kontraindikace se týkají všech druhů prováděným masáží.

- horečnatá a infekční onemocnění (nachlazení, rýma ....)

- veškerá onemocnění kůže

- těsně po jídle, požití alkoholu či drog

- záněty svalů, kloubů

- křečové žíly (ne masáž nohou)

- po velké fyzické námaze

- nádorová onemocnění

- první trimest těhotenství (dále jen s lékařským svolením)

Pokud máte cukrovku, epilepsii, problémy s krevním tlakem, srdcem, je dobré masáž konzultovat nejdřív s lékařem. V těchto případech jsou většinou ze zdravotních důvodů vhodnější masáže pouze částečné.