Lymfatická ruční masáž nohou

   Lymfatická masáž obnovuje a zvyšuje oběh lymfy. Lymfatický systém nemá svoji vlastní pumpu a jestliže nepracuje tak jak má a nebo je její činnost zpomalena, zůstávají nám v tkáních zbytky látkové výměny.

   Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.

   Nadměrné zatěžování lymfatického systému (toxiny, infekcí, stresem, úrazem, operací apod.) se následně projevuje únavou, otoky nohou, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, celkovým oslabením imunitního systému, zduřením uzlin, ale i psychickým podrážděním.

    Pomocí lymfatické masáže je možné lymfu aktivovat a dosáhnout tak odplavení škodlivin z těla ven. Lymfatická masáž stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchod lymfy v kritických místech a zrychluje odvádění škodlivin z organismu. Speciální, jemné, pumpovací hmaty jsou velmi příjemné, proto je tato metoda nejen účelná, ale i uvolňující a relaxační.

   Na začátku masáže jsou aktivována a pročištěna hlavní velké mízní cetra těla - v podklíčkové oblasti, na krku a v podpaží. Ativuje se tak tedy celkový lymfatický systém, nejen dolních končetin.


      Kontraindikace - nevhodné pro:

Menstruaci (zvyšuje krvácení), virovém nebo akutním zánětlivém onemocnění, nádorových onemocněních, otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin, akutní žilní onemocnění, hluboké varixy, zvýšení funkce štítné žlázy (hyperfunkce)

Cena - 60minut - 600,-