Baňkování

   Baňkování je tisíc let stará technika pocházející z Číny. Ovlivňuje pochody látkové výměny v okolí, stimuluje imunitu, dále metoda výborně prokrvuje tkáně, okysličuje a odplavuje škodliviny s postižených částí organizmu. Terapie pomocí baňkování je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Baňkování pomáhá odstranit bolest páteře a pohybového aparátu a ovlivňuje také správnou funkci vnitřních orgánů. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.

   Při baňkování přikládám skleněné kulovité nádobky s nahřátým vzduchem na pokožku těla. Pro zvýšení účinku přikládám baňku buď na aktivní akupunkturní bod a reflexní místa, kde ovlivňujeme správnou funkci jednotlivých orgánů a nebo na tzv. trigerpointy (bolestivá místa a body). V baňce se ochlazováním vytvoří podtlak, který způsobí její přisátí. Baňka silným podtlakem v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě při bolestech zad a k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu. Podtlak má však za následek popraskání jemných vlásečnic a vzniká malý krevní výron zřetelný jako modřina (lidově řečeno "cucflek"). Je méně hlubší a za pár dní se vstřebá (rychlost vstřebávání je individuální, s častějším opakováním aplikace se zkracuje). Působení baňkou pozitivně ovlivňuje také pochody látkové výměny v přilehlém okolí a stimulujeme imunitu organismu.

   Baňkování leze provádět jako samostatnou masáž složenou z části dynamické (baňkami se na těle klienta pohybuje) a části statické (baňka jsou přikládány na jenotlivé strategické body a nechávají se zde působyt). Baňkování lze velmi dobře použít jako metodu doplňkovou při klasické masáži.


     Kontraindikace - nevhodné pro:
Vysoký krevní tlak, celkové tělesné vyčerpání, hemofilie, trombózy, hluboké i povrchové záněty žil, rozsáhlé varixy, rozsáhlé gangrény, křečové žily, akutní otevřené rány, hnisavé infekce, ekzémy a jizvy do 3 měsíců, infekční onemocnění

Cena:    30 minut   300,-

  60 minut  600,-

   kombinace - klasická masáž + baňkování           

30 minut 280,-

45 minut 400,-

60 minut 500,-

90 minut 750,-